آموزش رفع مشکل کمبود فضای خالی در هنگام نصب برنامه‌ها (اندروید)

آموزش رفع مشکل کمبود فضای خالی در هنگام نصب برنامه‌ها (اندروید)

5 / 5.00
[ 1 رای ]
حتما برای شما هم پیش آمده‌ است که در هنگام نصب یک برنامه با پیغام خطایی مواجه شده باشید و نصب برنامه مورد نظر شما متوقف شده باشد. با پاک کردن حافظه کوتاه مدت (Cache)تبلت و یا تلفن هوشمند خود می‌توانید این مشکل را رفع و برنامه‌های دلخواه خود را نصب یا دانلود کنید.
اگر با پیغام خطای Insufficient Storage Available در هنگام آپدیت و یا نصب برنامه‌ای که دانلود کرده‌اید مواجه شدید، مضطرب نشوید. مشروط بر اینکه فضای خالی در دستگاه اندروید خود داشته باشید، رفع این مشکل در چند ثانیه انجام می‌گیرد. در این مبحث، به شما آموزش می‌دهیم که در صورت مواجه شدن با پیغامInsufficient Storage Available چه کار باید بکنید.
این پیغام معمولا زمانی که حجم زیادی از اطلاعات را از حافظه دستگاه به micro SD انتقال می‌دهید، نمایش داده می‌شود که عامل آن حافظه cache است. اولین قدم در رفع این مشکل، این است که برنامه‌ای در حد دو مگابایت دانلود کنید. البته با توجه به نوع دستگاه و میزان حافظه آن می‌توانید برنامه‌ای را با حجم بیشتر دانلود نمایید. اگر مشکلی در هنگام نصب برنامه داشتید، لازم است از حافظه داخلی خود (توجه داشته باشید که حافظه داخلی، نه micro SD) مواردی را حذف کنید. برای این کار حذف موسیقی و یا تصاویر، بهترین گزینه است.
Temp
دومین قدم پس از ایجاد فضای کافی، این است که به Google Play Store مراجعه کنید و برنامه رایگان App Cache Cleaner 1 Tap Clean را جستجو و دانلود کنید.
سومین قدم این است که برنامه را اجرا کنید تا دستگاه شما را اسکن کند و از فضای cache برنامه‌ها مطلع شود. زمانی که این کار انجام شد، می‌توانید cache برنامه‌ها را به طور جداگانه حذف کنید و یا اینکه تمام آنها را با انتخاب دکمه Clear به صورت یک جا حذف نمایید.

به عنوان چهارمین قدم، زمانی که عملیات پاکسازی را انجام دادید و از در دسترس بودن فضای کافی اطمینان حاصل نمودید، برنامه‌های دلخواه خود را دانلود و نصب کنید.

2

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.